1 Nisan 2012 Pazar

Başını Sevgilisinin Omzuna Yaslayan AdamBir erkeğin, bir kadının omzuna yaslanmasını gören bir kadın tanıdım. Onları gördüğünde içindeki anlam veremediği huzuru hissettim. Gözümün önünde hayal ettim onları. Bir erkek ve bir kadın. Erkek başını kadının omzuna yaslamış ve gözlerini kapatmış. Kadına güvenmiş. Alışılmışın dışında bir durum bu. Çünkü insanlar genelde, kadının başını erkeğin omzuna yaslanmasına alışıktır. 

Ama o kadın bunun aksini görmüş. İşte o zaman bir erkeğinde savunmasız ve güvene ihtiyacı olduğunu anlamış.Bir erkeğin de, bir kadının şefkatine ihtiyacı olduğunun farkına varmış. Ve bunu hiç unutmayacakmış. Onların birbirine bu kadar güvenmesinin onu mutlu ettiğini hep hatırlayacakmış.
Başkalarının sevgisiyle mutlu olan insanlar, içlerindeki sevgilerle onlarınki birleştirip daha da mutlu olan insanlardır. bunu her insan yapamaz. yapabilenler ne şanslılar! 

                Başını sevgilisinin omzuna yaslayan adam, sen o gün seni gören kadını ne kadar mutlu etmişsin, farkında olmadan... 

Hayatta bunları görmek çok zor artık. İnsanlar aşkı artık aramıyorlar. Arayanlar çok nadir. Hiçbir şey eskisi gibi değil. Yapmacık sevdalar, çıkar amaçlı birliktelikler, günü birlik takılmalar! Daha bir sürü uygunsuz davranışlar.

Umarım o adamdan daha çok görürüz... Bir bankta, otobüste, metroda her yerde başını sevgilisine yaslayan adamlar... Düşününce bile gülümsüyorum... Ya siz?
d.g

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder